Immáron 150 napja nem döntött az Alkotmánybíróság a peráthelyezések, így a kiemelt jelentőségű BKV-ügy kapcsán sem.
A várakozás 120. napján már megírtuk, hogy 2013 április 21-én Handó Tündét, az Országos Bírói Hivatal elnökét meghallgatta az Alkotmánybíróság (AB) a peráthelyezési ügyekkel kapcsolatban, illetve a Hagyó Miklós és társai alkotmányjogi panaszával összefüggésben. A panasz azért született, mert a BKV-pert úgy helyezték át - a politikai elfogultságát már a Zuschlag-ügyben bizonyított - Kecskeméti Törvényszékre, hogy a döntés ellen jogorvoslati lehetőség nem volt. A meghallgatás a nyilvánosság és az érintettek kizárásával történt meg.
Újságírók már nyáron megkeresték az Alkotmánybíróságot a döntés kapcsán, és a következő kérdéseket tették fel:
- Ha már mindenki elismerte, hogy jogellenes a peráthelyezés, akkor mire kell még várni az ezzel kapcsolatos állásfoglalással?
- Mikor születik döntés a korábban áthelyezett peres ügyek, köztük a kiemelkedő érdeklődés kísérte BKV-per áthelyezésével kapcsolatban?
- Elképzelhető, hogy az Alkotmánybíróság bizonytalan a döntésben egy olyan helyzetben, amiben korábban már egyszer döntött, amiben a kormány is cselekedett, és amiben Európa egyetért?
Levelükre először azt a választ kapták, hogy az ügy tárgyalása az ítélkezési szünetet követően fog folytatódni, de azt sajnos nem tudták megmondani, hogy mikorra várható döntés. A nyári szünet elmúltával újra írtak az Alkotmánybíróságnak, de érdemi választ ekkor sem kaptak.
Az ítélkezési szünetnek vége, döntés azonban még mindig nincs, pedig a blogunkon elhelyezett számláló jelzése szerint, a meghallgatás óta már 150 nap telt el.